Мобільний Інтернет

29.06.2014

Версія статті російською

ПровайдерыПровайдериТарифыТарифиМодемыМодемиПодключениеЯк підключити

Мобільный інтернет

Що таке мобільний Інтернет?

Мобільний Інтернет - це, в першу чергу, свобода дій і ваша особиста мобільність, доступ до мережі без прив'язки до конкретної локації й можливість використовувати зв'язок на будь-якому пристрої - від мобільного телефона до ноутбука.

Переваги використання мобільного Інтернету сьогодні вже більш ніж очевидні.

  • це доступність практично по всій території України
  • це широкі можливості використання відеодзвінків, перегляду відео онлайн і доступ до ваших аккаунтів у пошті, соціальних мережах і до хмарових сервісів
  • це доступ до мережі там, де провідного Інтернету немає й інші варіанти підключення теж відсутні
  • це можливість роздавати Інтернет друзям.

Як працює мобільний Інтернет?

Джерелом мобільного Інтернету є антена, що передає сигнал. Що далі ви знаходитеся від антени, то слабший сигнал. Якщо ви використовуєте мобільний Інтернет стільникових операторів, то користуватися WEB-додатками ви можете безпосередньо з телефону, або налаштувати телефон, як модем, і роздавати Інтернет на інші пристрої. Швидкість при цьому, звичайно, буде не дуже висока. І оскільки покриття 3G стільникових операторів зосереджене в основному у великих містах, то поза зоною покриття зв'язок 3G переходить у національний роумінг і працює на швидкості 2G.

При використанні 3G Інтернету від Інтертелекому або Тримоб ви використовуєте для доступу окремий модем, що надається провайдерами. Модем приймає сигнал від антен тих операторів, на чий канал він налаштований. Різниця між окремими операторами полягає лише в тому, яку конкретно технологію вони використовують.

Важливо знати, що при русі мобільний Інтернет працює повільніше в порівнянні з тим, якби ви перебували на місці.

3G розподілена так:

  • для абонентів з високою швидкістю (до 120 км/год) — 144 кбіт/c
  • для абонентів з низькою швидкістю (до 3 км/год) — 384 кбіт/з
  • для нерухомих об'єктів на коротких відстанях — 2 Мбіт/с.

Мобільний Інтернет в Україні

Оператори мобільного зв'язку використовують технології 2.5 G (GPRS)/2.75 G (EDGE). Швидкість передачі даних при цьому становить 30-80 кілобіт. В окремих випадках до 150 кілобіт. Такий Інтернет у середньому коштує 1 грн за 1 МБ і він досить популярний за рахунок широкого охоплення території самими операторами й наявності великої кількості антен, у тому числі й за містом і на трасах.

Мобильный Интернет от LifeМобильный Интернет от Life

Зв'язок 3G хоч уже не нововведення, але в Україні тільки розвивається. В Україні розповсюджений стандарт UMTS/W-CDMA (3Моб) і EVDO Rev.A і EVDO Rev.B (Інтертелеком). Швидкість Інтернету 3G у середньому від 3,1 Мбіт/сек при використанні UMTS/W-CDMA і до 73,5 Мбіт/сек при EVDO Rev.B. У таких мережах для захисту зв'язку від обривів під час пересування абонента використовується «м'який хендовер» - технологія, що дозволяє одній базовій станції підхоплювати клієнта в міру його віддалення від іншої станції.

Усього в Україні 3G Інтернет пропонують 4 українські провайдери: PEOPLEnet, Інтертелеком, ТриМоб, МТС Коннект 3G.

Мобильный Интернет от ИнтертелекомМобильный Интернет от МТС 3GМобильный Интернет от PeopleNetМобильный Интернет от ТриМоб

Тарифи мобільного Інтернету

Про тарифи на мобільний Інтернет можна дізнатися на сайтах мобільних операторів. Тарифи на 3G Інтернет можна дізнатися на сторінці "Провайдери" нашого сайту. Зазвичай всі тарифи розподіляються на безлімітні і з обмеженим обсягом трафіку. При цьому швидкість доступу теж варіюється від мінімальної - до максимально можливої ​​для використовуваної технології. Вцілому ж, комфортна робота з поштовими програмами, соціальними мережами, хмарними сервісами і перегляду медіа-файлів тарифи коштуватиме близько 150 грн / міс при необмеженому трафіку.

Пристрої для мобільного Інтернету

Як підключитися до мобільного Інтернету?

Щоб підключитися до послуги мобільного Інтернету вам необхідно підібрати провайдера й уже потім купувати необхідне для цього обладнання.

Для цього скористайтеся сервісом пошуку провайдера, заповнивши форму добору праворуч, і вкажіть місце на карті, де вам потрібен доступ до Інтернету. Або ж ознайомтеся з покриттям наявних провайдерів мобільного зв'язку й переконайтеся, що вам буде доступний зв'язок у тому місці, де ви плануєте отримати доступ.

Для використання Інтернету в мобільному телефоні достатньо просто налаштувати цю послугу в себе в телефоні й користуватися мережею того оператора, картка якого у вас уже встановлена.

Для 3G вам необхідно купити або USB-модем, або мобільний Wi-Fi роутер і сім-карту оператора. Модем можна підключити до ноутбука, до прикурювача в машині або навіть до стаціонарного комп'ютера. Wi-Fi роутер працює автономно й прямого підключення не потребує. При цьому ви зможете роздати Інтернет через Wi-Fi ще на 4 пристрої. Вартість модему залежить від його функціоналу й можливості підключення до нього зовнішньої антени для посилення сигналу.

Подивитися обладнання для 3G і пакетні пропозиції ви можете на сторінці "Обладнання" і придбати їх у нашому офісі.

Понравилась статья? Поделитесь ей с друзьями!