Wi-Fi Інтернет в заміський будинок - своя бездротова мережа

12.07.2012

Бездротові мережі Wi-Fi сьогодні доступні в ресторанах, аеропортах, готелях і навіть торгових мережах. Багато хто вже встигли оцінити зручність підключення і роботи без проводів. Тому сьогодні все більше клієнтів замислюються про створення своєї, домашньої Wi-Fi мережі.

Насправді, в бездротових мережах досить легко заплутатися. Wi-Fi, 3G, WiMAX, Bluetooth - ці абревіатури можуть легко ввести в оману. Тому бездротові мережі прийнято ділити на типи згідно з дальністю роботи:
Мережі масштабу міста або країни - це мережі мобільного зв'язку, мережі третього покоління 3G, мережі WiMAX. Передавачі, або базові станції встановлюються на будівлях у місті і покривають значні відстані в кілька кілометрів.
Локальні мережі або бездротові мережі Wi-Fi призначені для зонального покриття - будівель, будинків, офісів, квартир, майданчиків. Радіус роботи - десятки або сотні метрів.
Персональні мережі Bluetooth - передача даних між пристроями в радіусі кількох метрів.
В наш час ви можете користуватися кількома бездротовими мережами одночасно - отримувати Інтернет за бездротовою технологією 3G або WiMAX, а "роздавати" між своїми комп'ютерами, ноутбуками, планшетами або смартфонами - по Wi-Fi. Цій технології ми і приділимо сьогодні максимальну увагу.

Призначення

Власне, навіщо потрібні Wi-Fi мережі? Головним локомотивом розвитку Wi-Fi ноутбуки - їх мобільна модель використання не могла миритися з необхідністю використання проводів для того, щоб залишатися підключеним до мережі Інтернет. А раз є потреба, то з'явилася технологія, яка її задовольняє - Wi-Fi (читається як ВайФай).

Крім цього, з появою декількох комп'ютерів і ноутбуків в будинку з'являється потреба підключити їх всі до одного інтернет-з'єднанню. Але навіть якщо у вас тільки один ноутбук, Wi-Fi може запропонувати вам підвищені зручності. Немає необхідності запускати з'єднання з Інтернетом, перепідключатися, з ноутбука нічого не стирчить. Де відкрили ноутбук, там відразу і почали працювати - це дійсно дуже зручно.

Швидкість

Логотип сертифікованих Wi-Fi пристроїв

  • Бездротові мережі Wi-Fi почали завойовувати споживчий ринок на початку двотисячних. За час, що минув, змінилося кілька стандартів, які і визначають швидкість передачі даних в бездротовій мережі:
  • Перше покоління Wi-Fi або 802.11 дозволяло передавати дані на швидкості до 1 мегабіта в секунду і не набула значного поширення.
  • Стандарт 802.11 b зробив значний крок вперед і підвищив швидкість до 11 мегабіт в секунду. Цей стандарт досі досить поширений, головним чином завдяки компанії Intel, яка включила цю технологію в свій склад платформи Centrino.
  • Наступна планка - 54 мегабіта - була подолана в стандартах 802.11 a і 802.11 g, а головна відмінність між ними - у використовуваному діапазоні частот.
  • Найшвидші бездротові мережі Wi-Fi відповідають стандарту 802.11 n, який передбачає швидкість 150 або 300 мегабіт.

За винятком деяких моментів, більш швидкі мережі зазвичай сумісні зі старими і повільними пристроями.

Покриття

Wi-Fi антенна для увеличения покрытияДальність роботи Wi-Fi мережі визначається потужністю передавача, чутливістю антени (антен), використовуваним технологіям (MIMO) і стандартам. Простіше кажучи, в залежності від необхідного покриття підбирається відповідна точка доступу, а при необхідності встановлюються більш чутливі Wi-Fi антени. Крім цього, для створення великого Wi-Fi покриття можливо використовувати кілька Wi-Fi точок, причому їх можна об'єднати в одну велику Wi-Fi мережу з єдиними налаштуваннями і непомітним перемиканням між передавачами. Для побудови такої мережі можна з'єднувати точки як провідним, так і бездротовим способом.

Безпека

Хоча Wi-Fi мережі можуть бути і відкритого типу, до яких може підключатися будь-який користувач, в основному для входу в Wi-Fi мережу необхідний спеціальний ключ - пароль. А щоб зловмисник не зміг цей пароль обійти, використовуються технології WPA і WPA2. Багато Wi-Fi маршрутизатори підтримують комбінований режим WPA/WPA2, який залежить від підтримки підключеного пристрою.

Настройка сетевой безопасности WPA2

Настройка мережевої безпеки WPA2

Надійність

Хоча технологія Wi-Fi вже досить давно на ринку, технічний прогрес змушує виробників щороку випускати нові пристрої. Але, як це часто буває, нові пристрої часто виходять "сирими", і для надійної роботи доводиться чекати оновлення мікропрограм. Тому можна дати дві рекомендації - по можливості купувати перевірена часом і відгуками обладнання, або, якщо дуже хочеться бути на хвилі прогресу, вибирати найбільш солідних виробників.

Wi-Fi роутер Zyxel Keenetic

3G Wi-Fi маршрутизатори

Найпоширеніші Wi-Fi маршрутизатори підтримують вихід в Інтернет за технологією Ethernet, або як ще називають "витій парі". За цією технологією працюють всі популярні домашні мережі, а при бажанні через Ethernet до Wi-Fi роутеру можна підключити будь модем - наприклад ADSL або DOCSIS.

Важче підібрати Wi-Fi маршрутизатор для безпровідного 3G USB-модему. У такому випадку маршрутизатор повинен вміти отримувати доступ в Інтернет через Ethernet, а через USB порт. Крім цього, необхідно, щоб Wi-Fi роутер підтримував конкретну модель USB модему, тому що для кожного з них потрібні свої драйвера. Тому на українському ринку Wi-Fi маршрутизаторів з підтримкою 3G модемів досить мало, трохи більше десятка.

Wi-Fi роутер Zyxel Keenetic 4G

Мобільні Wi-Fi маршрутизатори

З розвитком мобільного Інтернету з'явився новий клас пристроїв - мобільні Wi-Fi точки доступу, або як їх ще називають MiFi. Такі пристрої відрізняються компактними габаритами і акумуляторною батареєю для 3-5 годин автономної роботи, що в свою чергу економить заряд підключаються до них пристроїв. Існують як універсальні мобільні Wi-Fi роутери з можливістю підключення поширених USB 3G модемів, так і компактні моделі з вбудованим модемом:

Мобільний 3G/Wi-Fi роутер Novatel MiFi 2200

Такі пристрої з вигляду більше нагадує мобільний телефон, і відмінно справляються з покладеною на них функцією - отримувати доступ в Інтернет через 3G з'єднання і розподіляти його через Wi-Fi мережу. Крім цього, на базі Novatel MiFi 2352 можна навіть організувати міні файловий сервер на карті пам'яті MicroSD.

Висновок

Сьогодні ринок Wi-Fi маршрутизаторів може запропонувати пристрої для задоволення будь-яких потреб - від маленького мобільного Wi-Fi модему до розподілених мереж з використанням декількох точок доступу. Головне - визначитися із завданнями, які ви ставите для своєї Wi-Fi мережі.

Пристрої для мобільного Інтернету

Читайте також:

Автор:

Сподобалася стаття? Поділіться їй з друзями!